Jobban teljesít
Várhegyi Éva írása a behúzott kézifékkel száguldó magyar gazdaságról.
A magyar gazdasági válság nem a világválság következménye, mivel a visszaesés Magyarországon már 2006-ban elkezdődött, a gazdaság 2002-2008 között nem fenntartható pályára állt, s hiába volt évi 4 százalékos a GDP-növekedés, ebből a gazdaság belső forrásból csak 1-2 százalékot produkált, a többi külső forrásból valósult meg - mondta Mellár Tamás egyetemi tanár a Magyar Franchise Szövetség közgyűlésén tartott előadásában hétfőn, Budapesten.
A GKI Gazdaságkutató Zrt. a vártnál jobb első negyedéves GDP-adatok ellenére sem változtatta meg előrejelzését, és továbbra is a gazdaság stagnálását prognosztizálja az idei évre.
A tavalyi eredményt alulmúlni lett volna szenzáció. De mit jelent, ha felülmúltuk?
Jegybankelnökként is tovább publikál a Heti Válaszban Matolcsy György, ám ezúttal heti jegyzetét nem egy gazdasági ismeretterjesztő könyv bemutatásával indítja, hanem azt igyekszik megmagyarázni, hogy mi okozta a tavalyi év gazdasági visszaesését. Azt ígéri, hogy a hazai vállalkozások hitelezésének bővülése hoz majd fordulatot a gazdaságban.
Ha az egyszeri, a költségvetési hiány csökkentésére irányuló kormányzati lépéseket elfogadja az Európai Unió és kikerülünk a túlzottdeficit-eljárás alól, akkor politikai döntés születik – mondta Szalay-Berzeviczy Attila az ATV Egyenes beszéd című műsorában. A Budapesti Értéktőzsde volt elnöke arról is beszélt, hogy Magyarország az egyetlen olyan ország a régióban, amely a befektetések tekintetében nem talált magára.
Többlépcsős tájékoztatási sorozatot indít a héten a magyar kormány, tájékoztató füzeteket küld ki minden háztartásba, valamint óriásplakátokon és több médiafelületen is tájékoztatja a lakosságot a kormány eredményeiről – jelentette be Giró-Szász András kormányszóvivő. A költségekről az akció lezárta után beszélnek, ám a kormányzati portálon megjelent hír szerint a Miniszterelnökség 550 millió forintos keretszerződést írt alá az Inter Media Group (IMG) médiaügynökséggel.
A tavalyi ipari termelési adatok alapján 2012 utolsó negyedévében 1,5 és 2,2 százalék közötti mértékben eshetett vissza a bruttó hazai termék (GDP) Magyarországon az ING és a TakarékBank elemzői szerint, akik ugyanakkor úgy vélik, hogy 2013-ban már kijöhet a recesszióból a gazdaság.